0 0
سالاد کینوا

ارسال در شبکه‌های اجتماعی:

یا می توانید آدرس صفحه را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

1 انار کوچک دانه انار
1 عدد سیب قرمز
1/2 عدد پیاز قرمز کوچک
3 عدد ساقه پیازچه
1/2 عدد آواکادو
3 عدد گردو
3 قاشق ترب نگینی شده
1 لیوان کینوا پخته
5 قاشق سرکه بالزامیک
به مقدار دلخواه نمک
به مقدار دلخواه فلفل سیاه
به مقدار دلخواه پودر خردل

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

شما باید یا ثبت نام کنید تا امکان افزودن به علاقه مندی ها داشته باشید.

سالاد کینوا

ویژگی ها :
  • بدون آرد
  • بدون روغن
  • بدون شکر
  • بدون گلوتن
  • وگن
  • متوسط

مواد لازم

دستورالعمل

همرسانی

سالادها، بخش مهمی از برنامه غذایی هستند. به خصوص برای کسانی که به سلامتی خود و عزیزان‌شان اهمیت می‌دهند. سالاد کینوا مهتاب هوم، یکی از همین سالادهاست. ترکیبی خوشمزه و خوش‌رنگ که می‌تواند حتی به‌عنوان یک وعده اصلی، کاربرد داشته باشد. در این سالاد از میوه و سبزیجات خوشمزه‌ای استفاده شده و یک سس شگفت‌انگیز نیز، کنار آن سرو خواهد شد. دوست دارید بیشتر درباره رسپی این سالاد بدانید؟ در ادامه درباره عناصر اصلی و رسپی این سالاد رژیمی مهتاب هوم، بیشتر بخوانید.

خاویار گیاهی، کینوا

دانه کینوا که راه دوری را از مناطقی همچون بولیوی، شیلی و کوه‌های آن حوالی پیموده، مهم‌ترین بخش‌، در سالاد کینوا مهتاب هوم است. تاریخ می‌گوید، احتمالا اولین کسانی که به خاصیت‌ها و ارزشمندی کینوا پی برده‌اند، امپراتوری اینکا بوده است. آنها سرخپوستانی قدرتمند بودند که پهنه حکومت‌شان از مرز چندین کشور امروزی گذشته است. اینکاها، دانه کینوا را مادر همه غلات می‌دانستند و از آن به‌عنوان غذا و دارو استفاده می‌کردند.

حالا پس از هزاران سال، دانشمندان ناسا می‌گویند که می‌توان کینوا را به‌عنوان معدود غلاتی که قرار است در سیارات دیگر کشت شوند، در نظر گرفت. تمام این‌ها به این خاطر است که کینوا بسیار غنی است و می‌تواند بسیاری از نیازهای بدن را رفع کند. کینوا بدون دست‌کاری و یا هر کار دیگری، بدون گلوتن است و به همین دلیل، کسانی که می‌توانند کینوا بخورند، روز به روز در حال افزایش است.

سیب، گوارا و خوش طعم

بخش جذاب دیگری که در سالاد کینوا مهتاب هوم پیدا می‌شود، قطعات سیب قرمز است. در برخی از فرهنگ‌ها، سیب نمادی اساطیری و مذهبی است. از گذشته‌های دور، طبیبان آن‌را درمانی برای بیماری‌ها می‌دانستند و معتقد بودند که هر کسی سیب بخورد، نیاز کمتری برای مراجعه به پزشک خواهد داشت. برخی از دیرینه شناسان معتقدند که شاید درخت سیب، اولین درختی بوده که انسان آن‌را کاشته و محصولاتش را برداشت کرده است. در جهان بیش از ۷۵۰۰ رقم سیب وجود دارد که هر کدام طعم، رنگ و بافت شگفت‌انگیزی دارند. با انتخاب سیب برای سالاد کینوا مهتاب هوم، طعم خوب و سلامتی را، در کنار هم تجربه کنید.

(بازدید کل ۱۰۲ بار, بازدید روزانه ۱ بار)

مراحل آماده سازی

1
انجام دادم

مرحله اول

سیب، آواکادو، ترب، ساقه پیازچه و پیاز قرمز را به‌صورت نگینی خرد کنید. سپس گردوهای خرد شده را به آن بیافزایید. برای پختن کینوا، 4 قاشق از آن‌را با یک و نیم لیوان آب، به مدت 20 دقیقه بپزید. سپس صبر کنید تا خنک شود. حالا کینوا را به مخلوط قبلی که در ظرف ریخته‌اید، اضافه کنید.

2
انجام دادم

مرحله دوم

حالا وقت درست کردن سس مخصوص است. برای تهیه سس سالاد کینوا مهتاب هوم، پنج قاشق سرکه بالزامیک، نمک، فلفل سیاه و پودر خردل را با هم ترکیب کنید. سپس سس را همراه با سالادتان سرو و از آن لذت ببرید.

نقد و بررسی رسپی

در حال حاضر نقدی بر این رسپی نوشته نشده است. شما می توانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را مطرح نمایید
توپک خرما
قبلی
توپک خرما
اسموتی کدو حلوایی
بعدی
اسموتی کدو حلوایی
توپک خرما
قبلی
توپک خرما
اسموتی کدو حلوایی
بعدی
اسموتی کدو حلوایی

نظر شما